Estetisyen Maaşları - Estetisyen Olarak Ne kadar Kazanabilirim

Neden Estetisyenlik?

Günümüzde güzellik ve estetik duygular son derece önemli bir hal aldı. İnsanlar artık görünümlerine eskisinden daha çok önem vermeye başladı. Bu durum yeni sektörlerin gelişmesine olanak sağlıyor. Estetisyenlik mesleği de, güzellik alanı altında yeni gelişmeye başlayan mesleklerden bir tanesi. Estetisyenlik ile ilgili birçok kurs düzenleniyor. Bu meslek ile ilgilenmek isteyenler için bilinmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

Estetisyenlik mesleğinden para kazanmanın dışında, bu mesleği severek yapmak gerekiyor. Meslekte başarılı olmanın ön şartlarından bir tanesi, mutlaka bu işi sevmek. İnsan psikolojisi bu meslekte önem kazanıyor.

İyi bir estetisyenin tabiri caizse insan halinden anlaması gerekiyor. Bu işten fazla paralar kazanmanın yollarından bir tanesi de insanlar ile olan ilişkilerin iyi olmasıdır denilebilir.

Peki estetisyenlik maaşı ne kadar? Bu işi iyi yapanlar ile yapmayanlar arasında ne kadar kazanç farkı var?

Estetisyenlik Kazançları

Estetisyen olabilmenin şartlarından bir tanesi MEB onaylı sertifika sahibi olmak. Sertifikayı aldıktan sonra iş bitmiyor. Sektörde gelişim sağlamak iyi kazanmak için olmazsa olmazlardan bir tanesi. Peki ama estetisyenlik kursu mezun olan öğrenci ne kadar kazanıyor? Sertifikasını yeni alan bir estetiysen, asgari ücretin biraz üzerinden kazanmaya başlıyor. Eğer mesleğinde emin adımlarla ilerliyorsa, sene bazında bu rakam biraz daha yükselmeye başlıyor.

Usta bir estetisyen maaşı, 2,500 TL civarına kadar yükselebiliyor. Usta bir estetisyenin ise birçok konuda bilgi sahibi olması gerekiyor. Doğrudan güzellik ile ilgili bir alan olduğundan dolayı, cilt yapısından tutunda insan anatomisi özelliklerine kadar birçok konuda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Tabi ki güzellik alanında kullanılan malzeme bilgisi de bu meslekte bilinmesi gereken bilgiler arasında yer alıyor.

Uzman bir estetisyen artık bu meslekte oldukça ileri gidildiği anlamına geliyor. Açıkçası uzman bir estetisyen her yerde bulunmayan nitelikli eleman özelliğine sahip. Başarılı bir estetiysen ne kadar maaş kazanır? Sorusunun cevabı, ortalama olarak 4,000 TL civarında bir rakama tekabül ediyor denilebilir. Ayrıca bunun yanı sıra uzman estetisyen olan bir kişi birçok sosyal olanaklardan da yararlanabiliyor.

İyi Bir Estetisyenlik Eğitimi İyi Bir Kazanç Demektir

İyi bir estetisyen olmak için öncelikle iyi bir eğitim almak gerekiyor. Eğitim aldığınız yer bu sebepten dolayı önem kazanıyor. Eğitim alırken de mesleğin inceliklerine dikkat etmek, meslekte gelişmek için kişiye zaman kazandıran unsurlar arasında yer alıyor. Aslında biraz da yeteneğin devreye girdiği bu mesleğe uygun olup olmadığınıza karar vermeniz, ilk aşama olarak tanımlanabilir.

Estetisyenlik kurslarında, teorik ve pratik bilgi ayrı dersler halinde veriliyor. Dersleri iyi takip etmek ve bununla da yetinmeyerek dış kaynaklardan da yararlanmak gerekiyor. Kurs görürken staj bazında bir yerde çalışmak, meslekte ilerlemek için iyi bir yöntem olabilir. Kurstan mezun olduktan sonra; hastane, klinik, güzellik salonları, SPA merkezleri ve lüks otellerde işe başlamanız garantidir. Bu mesleğe talep oldukça fazla bir konumda ve güzellik merkezlerinin birçoğu mesleğinde iyi olanları hemen işe alabiliyor.

Estetisyenlik Eğitimi Eğitim Programı

Eğitim programı ve eğitim müfredatı hakkında merak ettiklerinizi estetisyenlik eğitimi linkimizi tıklayarak inceleyebilirsiniz. Bizlere her zaman merak ettiklerinizi sormak için formu doldurmanız yeterlidir.