Dermaroller Eğitimi

Dermaroller eğitiminden bahsetmeden önce Dermaroller Uygulaması‘ndan bahsedecek olursak; derimizin en üst tabakasının stratum corneum dediğimiz dış katı, yabancı maddelerin geçişini önler, ilaç krem serum gibi maddelerin deriden emilimini ve dolayısıyla tedavi etkisini arttırmak için günümüzde ‘’mikro iğneleme ‘’ yöntemi Dermaroller kullanılmaya başlanmıştır.

Dermaroller Uygulaması

Dermaroller, bir silindir üzerinde sıralanmış mikro iğneleri olan bir araçtır. Standart Dermaroller’da 0.1 mm çapında, uzunlukları 0.5 ile 2.0 mm arasında değişebilen Silindir şeklinde bir cihazın üzerinde en az 200-500 adet çok ince iğne olan bir el cihazıdır.. Mikro iğneler paslanmaz özelliktedirler. Silindir şeklindeki mikro iğneler cilt üzerinde gezdirilerek kullanılır. Ciltte yaklaşık 15-20 kez düz, dik ve oblik şekilde geçilir. Küçük notta şeklinde kanamalar görülebilir.

Dermaroller uygulaması her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. Deride ürünün alt tabakaya geçeceği binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenerek başlanması şarttır. Bastırmadan, silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirirsiniz. Cilt yüzeyine temas eden iğneler, alt tabakada yer alan ve genellikle cilt sorunlarının görüldüğü dermiste (derinin 2. tabakası ) ortalama cm² ‘de 250-500 delik(mikro kanallar )açar. Bu mikro kanalları yara gibi algılayan cilt kendi kendini yenilemeye başlar. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen, elastin ve hyaluronik asit yapımı tetiklenir.

Dermaroller Uygulaması ve Anti-aging

Dermaroller uygulaması cildin içinde doğal bir anti-aging etki başlatır. Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir.

Derimize dolgunluk ve esneklik veren kolejen & elastin liflerin üretimde artış sağlanır. Bu açılan kanallar yardımıyla kullanılan kozmetiklerin ve serumların büyük oranda emilimi sağlanır. Eski yöntemlerde, sürülen kozmetik ürünler cilde %3 oranında nüfus ederken,dermaroller ile birlikte kullanıldığında bu oran %350 lerin üstünde dir.

Dermaroller Dünyada neştersiz güzellik sağlayan ilk yöntemler arasında yer almaktadır.

Kursa Kimler Katılabilir

Genel katılıma açıktır,okuma yazma bilen herkes katılabilir.

Derslerimize misafir öğrenci olarak katılmak, bizleri tanımak için lütfen formu doldurunuz.
Kursumuzda iş garantisi verilmektedir; lütfen bizi tanımadan karar vermeyim ☺
Şehir dışı eğitimler ve saç simülasyonu eğitimi fiyatları için lütfen irtibata geçiniz.

Dermaroller Eğitim Programı

  • Eğitim Gün ve Saatleri : Günler ve Saatler öğrenciye göre ayarlanmaktadır.
  • Eğitim Süresi : 1 gün
  • Fiyat : Güncel Fiyatlar için İletişime Geçiniz
  • Kurum Onaylı belge verilecektir.

Kurs Sonu Belgelendirmesi

Kurum Onaylı belge verilecektir.

Dermaroller Kullanım Alanları

Dermaroller yüzde,ellerde,dekoltede ,vücut ve saçlı deride de yapılan bir uygulamadır.

Lekeli ciltlerde
Kırışık ciltlerde
Gözenekleri geniş çiltlerde
Akne izli ciltlerde
Saç dökülmelerinde
Çatlak Tedavilerinde ve selülitli bölgelerde

Dermaroller uygulaması yöntemi diğer cilt yenileyici yöntemlerle kombine edilebilir. Kimyasal peeling, fraksiyonel lazerler, PRP ve mezolift ile birlikte tedavi etkinliği artırılabilir.

NEDEN BATALLI ROYAL EĞİTİM KURUMU ?

Batallı Royal Eğitim Kurumları'nın en büyük artısı, mezuniyet sonrası birkaç yıl geçmiş olsa bile kursiyerler ile bağlantısını koparmadan işe yerleştirmeler veya tekrar etmek istedikleri, pratik yapmak istedikleri konularda derslere tekrar girebilmektedirler.

Estetisyenlik kursu ve diğer kurslarımıza başvuran kişileri kayıt olmadan önce mutlaka derslerimizde misafir öğrenci olarak ağırlıyoruz. Bu uygulama hiçbir kurum tarafından yapılmamaktadır ancak olması gereken budur.