Estetisyenlik Kursu

Estetisyenlik Kursu ‘ndan mezun olan güzellik uzmanları; kozmetikten, bilim ve teknolojiden doğru bir şekilde yararlanarak cildi ve vücudu daha sağlıklı, daha güzel, daha genç göstermek için gerekli araç ve ekipmanları doğru ve bilinçli bir şekilde uygulayan kişidir. Bireylere temel bilimleri içeren özel mesleki bilgi beceriler yanında iletişim kurabilen, teknolojiyi kullanabilen, alanında kazandığı bilgi ve becerileri kullanarak üretim yapan, alanı ile ilgili olarak sektörün ihtiyaç duyduğu kalitede hizmet sunabilen, yaptığı işin kalitesinden sorumlu olabilen ve MEB ve YÖK ’e bağlı okul, yüksekokul ve üniversite ve aynı zamanda 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu ile yıllar süren eğitimlerinin sonunda müşterisine en iyi hizmeti sunan nitelikli sanatkârlardır.

Estetisyenlik Kursumuz iş garantilidir

Kurumumuz aynı zamanda İşkur ile bağlantılı olarak çalıştığı için güzellik merkezleri ve güzellik salonlarına stajer estetiysen veya uzman estetisyenler yerleştirmektedir.

Ülkemizin hemen her bölgesinde sürekli olarak yeni salonlar ve güzellik merkezleri açılmaktadır. Bu sebeple estetisyenlik gibi bir alanda iş problemi çekmek oldukça zordur. Büyük bir istihdam söz konusudur. Estetisyenlik kursu hem bu alanda işçi arayan işverenler için açığı kapatmaya yardımcı olurken hem de güzellik sektörü içerisinde yer edinmek isteyen kişilere yardımcı olmaktadır. Kursumuzda MEB onaylı şekilde gerçekleştirilen bu kurslar sonrasında, MEB onaylı sertifikalar ile kursiyerler mezun olmaktadır. Bu sertifikalar ülkenin her yerinde geçerliliği olan ve kullanılabilen sertifikalardır.

Estetisyenlik kursu için bazı kişiler hafta içi bazı kişiler hafta sonu müsait olabilir. Bu tür ayrıntılar özel olarak görüşülerek giderilmeye çalışılmaktadır. Her kursiyer özeldir ve özel ilgiyi hak etmektedir. Bu sebeple kaliteli ve alanında uzman kişiler herkesle özel olarak ilgilenmektedir. Estetisyenlik kursu toplamda 6 aylık bir süreye yayılmaktadır. Kursumuz içerisinde kalıcı makyaj, masaj ve saç similasyonu kursu da verilmektedir. Bu alanlarda ilgisi olan kişiler bilgi alabilirler. Estetisyenlik kursu sonrasında kişiler bilim, teknoloji ve kozmetikten doğru bir şekilde yararlanabilmeyi öğrenmektedir.

Kurs süresince vücudun daha genç ve güzel görünmesinin çeşitli araçlar ve ekipmanlar ile nasıl sağlandığı detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Bunun yanı sıra mesleki beceriler olan; etkili iletişim kurma ve teknolojiyi etkin kullanabilme öğrenimleri de kursiyerlere kazandırılmaya çalışılmaktadır. Sertifika alarak mezun olan her bireyin, yaptığı işin kalitesinden sorumlu, en iyi hizmeti vermek için çabalayan ve donanımlı birer kişi olabilmeleri sağlanmaktadır. Kalite her zaman bir öncelik olarak ön planda tutulmalıdır.

Kursa Kimler Katılabilir

Genel katılıma açıktır,okuma yazma bilen herkes katılabilir.

Estetisyenlik Kursu için Gerekli Evraklar

Kimlik veya pasaport fotokopisi
Diploma (Mezun olunan son okul)
İkametgah
6 Adet Resim
Estetisyenlik Kursu derslerimize misafir öğrenci olarak katılmak,bizleri tanımak için, lütfen linkteki formu doldurunuz.

Estetisyenlik Kursu Eğitim Programı

  • Eğitim Gün ve Saatleri : Hafta içi ve Hafta Sonu
  • Eğitim Süresi : 4 Ay
  • Kontenjan : 12
  • Eğitim sonunda 1 M.E.B. onaylı, 4 kurum onaylı estetisyenlik kursu bitirme sertifikası verilecektir.

Kurs Sonu Belgelendirmesi

Öğretim süresi sonunda kursiyerler kurs bitirme sınavına girer ve yönetmelik gereği, teorik ve uygulama sınavlarından en az 70 puan ve üzerinde not alanlar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Estetisyenlik Kursu Bitirme Belgeleri’ni almaya hak kazanırlar.

Estetisyenlik Kursunda İşlenecek Konular

Temizlik-Hijyen-İlk Yardım
Deri Yapısı ve Deri Ekleri
Anatomi-Temel Biyoloji
Kas ve Lenf sistemi
Kaslar-Dokular
Beslenme
Cilt bakımı
Kozmotoloji / Kozmotoloji Kimyası
Anti-Aging Tedaviler
AHA Bakımı
BHA Bakımı
TCA Bakımı
PA Bakımı
Asitler
Pigmentasyon Bakımı
Leke Bakımı
Akne Bakımı
Epilasyon
İğneli Epilasyon
IPL Lazer Epilasyon
Diode Lazer Epilasyon
Alexandrite Lazer Epilasyon
ND-Yag
Zayıflama
Soğuk Lipoliz
Isı Battaniyesi
Pasif Jimnastik
Presso Terapi
G5
Wella Shape
Bölgesel İncelme
Kavitasyon
RF
Magic Prob - Heykeltraş
Makyaj
Gündüz Makyajı
Gece Makyajı
Masaj
Aromaterapi
Taş Masajı
Kalıcı Makyaja Giriş
Satış Pazarlama Teknikleri
Müşteri İlişkileri
*Bazı eğitimlerin teorisi verilmektedir.

Mezun Olanlar Nerede Çalışabilir

Bayan ve erkek kuaför salonlarında,
Güzellik salonları ve merkezlerinde,
Masaj salonları ve merkezlerinde,
Kaplıca ve banyo tesislerinde,
Termal otellerde,
SPA, thalosso terapi ve bakım merkezlerinde,
Spor merkezleri ve salonlarında,
TV kanallarında
Tiyatro salonlarında
Sinema stüdyolarında,
Kozmetik satış noktaları,
Kozmetik imalatçılarında
Kamu kurum kuruluşları içerisindeki kuaför ve güzellik salonları vb. yerlerde çalışılabilir.

NEDEN BATALLI ROYAL EĞİTİM KURUMU?

Batallı Royal Eğitim Kurumları'nın en büyük artısı, mezuniyet sonrası birkaç yıl geçmiş olsa bile kursiyerler ile bağlantısını koparmadan işe yerleştirmeler veya tekrar etmek istedikleri, pratik yapmak istedikleri konularda derslere tekrar girebilmektedirler.

Estetisyenlik kursu ve diğer kurslarımıza başvuran kişileri kayıt olmadan önce mutlaka derslerimizde misafir öğrenci olarak ağırlıyoruz. Bu uygulama hiçbir kurum tarafından yapılmamaktadır ancak olması gereken budur.