ANTİ AGİNG NEDİR?

Yaşlanma sürecini geciktirmek adına estetik müdahalelere ve kozmetiklere başvurulur çoğu zaman. Ancak bilinmesi gerekir ki cerrahi müdahale ve kozmetikler tek başına yeterli olmamakta. Sağlıklı yaşamak ve doğru beslenmek da yaşlanmaya karşı atılabilecek doğal adımlar arasında yer alır. 

Yaşlanma karşılı olarak bilinen anti aging,aslında yaşlanmayı önleme de düşünülebilir. Bilimsel araştırmalara bakıldığı zaman yaşlanma sürecindeki , yaşlanma karşıtı ifadesi yalnızca yaşlanmayı yavaşlatan, engelleyen veya tersine çevirmeyi ifade eden yaklaşımları içermektedir. Teknoloji son dönemlerde oldukça ümit verici. Bu sayede insanlarda yaşlanmalarını yavaşlatacak veya tersine çeviren uygulamalar da yapılabilmekte. Medikal uygulamalar ve estetik cerrahi doğru planlandığı ve yaşlanma süreçlerini kendisiyle başa çıkmak adına oldukça farklı, oldukça çeşitli strateji ve terapiler uygulandığı sürece bu işi başarabilmekte. Aslında anti aginge bir nevi güzellik koruyuculuğu dur. Bu kapsamda size eşlik eden ve gerekli müdahaleleri gerçekleştirecek bir uzman anlamındadır.

Anti Aging Yöntemleri Nelerdir?

 İlk olarak yaşlanma süreciyle ilgili olarak neden yaşlanıldığını bilinilmesi gerek. Yağ, kas ve kemik oranlarında yaş ilerledikçe azalmalar olur. Genetik faktörler, çevresel olumsuz faktörler ve yer çekimi yaşlanma sürecini oluşumunu sağlamaktadır. Bu süreç bilindiğinde kontrol altına alınması ve yaşlanma kontrolü bu sayede yapılmış olur.

Anti Aging’in Amaçları Nelerdir?

 Temel amaçlar olarak Anti agingin arasında şunlar vardır:

  • Bağlayıcı hücreleri ve cilt dokusunu yenilemek, 
  • Hormanal olan düzensizlikleri dengelemek
  • Sağlığı ve cinsel gücü artırmak
  • Yaşlanma sonrasında oluşabilecek hastalıklara karşı önlem ve tanı almak 

Anti Aging Nasıl Yapılır?

 İlk adım olarak anti agingde bir sağlık muayene şeklinde başlar. Kişi şayet sağlıklı ise bunun üstüne anti aging desteklenerek inşa yapılabilir. Hataları ve yetersizlikler tespit edildikten sonra, iyileşme yoluna gidilebilir.  Yaşlanmanın önüne geçmek mümkün değildir ancak fiziksel çöküşün önüne geçilebilir. Kan ve hormon testlerini   genellikle danışılan uzmanlar yaptırılmasını ister. En önemli unsur olarak anti agingde, beslenme şeklidir. Yıllara meydan okumak için aslında ilerleyen yaşları beklemekten amaç, hep iyi beslenmek olursa eğer doğal anti agingde bu sayede gerçekleşmiş olur.  Aktif yaşamı, kilo kontrolü ve egzersizler takip eder. Yaşlanmanın bütün belirtileri, dengeli beslenme  ile yavaşlatılabilir. Hatta yeniden oluşturulan bir beslenme tarzı ile kaliteli yaşam süresi dahi uzatılabilir. Hücrelerin üzerinde beslenmenin ve düzenli egzersizlerin müthiş etkisi, kısa sürede hissedilir.