MAKYAJDA YENİ TREND: MİCROBLADİNG

Saçlarda ve kaşlarımızda zamanla yaşın ilerlemesi ile beraber dökülmeler meydana gelmektedir. Bunun pek çok nedeni vardır. Çevresel faktörler, çevre yada  birtakım vitamin eksiklikleri gibi nedenler dökülmelerin başlıca nedenleri arasında sayılabilir. Saç ve kaş dökülmeleri her insan için özellikle de bayanlar açısından felaket bir durum olabilir. Hatta ki kendine diğerlerine oranla çok daha özen gösterilen insanların hayatını zindana dönüştürebilir.

Bilim ve teknolojisinin günümüzde hızla ilerlemesi ile kozmetik ve estetik alanında pek çok soruna çözüm bulunmuştur. Her geçen gün yeni çözüm ve yöntemlerle de bu durum meydana çıkmaktadır. Bunlardan biri de boyama tekniği anlamını içeren pigmentesyondur. Küçük kesik çizgiler yardımı ile kalıcı makyaj ile beraber kaş boyama uygulamasına Microblading denir. Bu uygulama ile birlikte gerçekleştirilen kaş konturu, kişinin kendi doğal kaşlarından ayırt edilemez nitelikte olmaktadır. Acısız ve ağrısız bir biçimde yarım saatte doğal bir görünümü bulunan gür ve düzgün şekilli kaşlara sahip olabilirsiniz.

Microblading Uygulamasını Herkes Yaptırabilir Mi

Kalıcı makyaj uygulamasında,  Microblading uygulaması, son trend olarak kabul edilmektedir. Kaşından çeşitli sebeplerden dolayı şikayetçi olan herkese rahatlıkla uygulanabilir. Diğer uygulamalara oranla diğer uygulamalarda doğal bir kaş görünümü açığa çıkar. 1.5 yada 1 yıllık süre sonrasında etkisini halen sürdürmektedir. Kullanıcı şayet eğer isterse bu sürenin ardından kaşına farklı şekiller verdirebilmektedir.

Çalışan iş yoğunluğu yüksek olan kişiler için özellikle de işinde bulunduğu kariyerinden dolayı sürekli olarak bakımlı görünmek durumunda olan kadınlar açısından bu uygulama can kurtarıcı niteliğindedir. Kadınlar içinden sürekli bakımlı görünmek isteyenler vazgeçilmez bir yöntem olarak bulunmaktadır. Son dönemlerin en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alır. Hassas cilt yapısına sahip olan insanlar devamlı olarak cildin tahriş olmasından dolayı makyaj yapamadıkları için kalıcı makyaj uygulamaları tercih etmektedir.

Çeşitli nedenlerin etkisi ile ilerleyen yaşında tesiri ile kaşlarda meydana gelen dökülmeler için devamlı bakımlı görünmek isteyenler için kalıcı makyajın sağladığı avantajlardan faydalanmak oldukça akıllıca bir tercih olacaktır.